— Fotografické úkoly k procházce —

Copak prckové! Těm stačí trocha vody v kaluži nebo první sněženky a zůstanou klidně venku, dokud se nerozsvítí lampy! Ale co starší děti? Co ti naši drahouškové, co tráví celý den u modré obrazovky a jsou tak znudění, že je unaví už jen pohled z okna? Jak je dostat ven? Zkuste jejich vlastní zbraň - vyhlaste fotografickou výzvu a uvidíte, že i oni s vámi na procházkuv lockdownu (,Ale fakt jen krátkou, mami!") vyrazí.
Etapovka pomůže v současné situaci motivovat starší děti nebo dospělé k pobytu venku, kde není možnévěnovat se obvyklým aktivitám (sporty, kamarádi, parková dobrodružství). Hodí se na krátké i delší trasy.

Potřebujete:
vytištěné kartičky (nemáte-li tiskárnu, jednoduše popište vlastní kartičky podle přílohy) a telefon s fotoaparátem nebo digitálnífotoaparát bez telefonu (u klasických fotoaparátů na film chybí efektní možnost okamžitého prohlížení fotek).

Průběh hry:

1.) Předtím než vyrazíte ven, rozdělte kartičky z přílohy mezi účastníky akce (nebo do týmů, které si v rodině vytvoříte). Nenínutné vždy použít všechny kartičky. Účastníci by si ale neměli vybírat a před odchodem z domu by ani neměli mít možnostsi kartičky prohlížet a promýšlet - efekt překvapení přímo venku je zábavný. Variantou hry může být stejné zadání provšechny hráče.
2.) Společně jděte procházkou s tím, že se každý z vás (každý tým) snaží během doby venku splnit co největší počet fotovýzev. Nijak nekomentujte snahu druhých, odtajnění nastane po návratu.
3.) Doma si užijte sdílení fotek ("Měl jsem vyfotit psa, ale mám jenom ocas, protože se mi seklo přibližování"), udílejte body zasplněné výzvy, udílejte body za vtipné pojetí, udílejte body za cokoliv... a vítěze odměňte.
4.) Hru můžete opakovat neustále - naše okolí (byť v rámci katastru obce) nabízí spoustu možností. Stačí se dívat.

- Velikonoční hra -

Letošní Velikonoce budou jiné a pokud je dětem chcete ještě něčím vylepšit, stáhněte si a vytiskněte pokyny ke hře, kterou si uděláte jednoduše sami doma či na zahradě ....